Tuz Bakım Ürünleri

Tuz Bakım Ürünleri

Yazar: Bilge Okunma Sayısı: 308 Yayınlanma Tarihi 05 Jan 2020 Yorum: 0

Kaya Tuzu Bakım Ürünleri

Çankırı tuz mağarasında çıkarılan doğal Kristal tuz cildi temizler, dezenfekte eder ve içerdiği mineraller sayesinde cildi besler ve ciltteki nemliliğini korur. Tuzun cilti  temizleme özelliği oldukça güçlü olduğundan başka bir duş malzemesi kullanmayı gerektirmez.

Ayrıca Çankırı Kristal Tuz Sabunları doğal bir ürün olduğundan kimyasal madde içermeyen tamamen doğal koku yaratan bakterileri ortadan kaldırma özelliği ile koltuk altları kokuları için sağlıklı bir şekilde kullanılabilir. Deriye ıslak uygulandığında, gün boyu çalışan tuz görünmez bir koruyucu tabaka bırakarak ter nedeniyle oluşan bakterilerin kokusunu önler ve cildinizin gözeneklerini tıkamadan taze ve temiz kalmasını sağlar.

TUZ YASTIĞI

 Çankırı doğal tuzdan yapılan tuz yastığının içerisindeki tuz yanmaz tavaya boşaltılır. Arada tahta kepçe ile karıştırılarak eli yakacak seviyeye kadar ısıtılır. Sonra torbaya doldurulur ve torba ağzı tekrar bağlanır. Vücuttaki ağrıyan bölgenin üzerine konulur. soğuyuncaya kadar bekletilir. O bölgedeki ağrıyı tedavi eder. Kullanım süresi ömür boyudur ve tüm aile fertleri aynı yastıktan kullanabilir.

TUZ SABUNU

 

 Doğal Çankırı Kaya Tuzu kullanılarak üretilen sabunlar cildinize doğal ve eşsiz bir bakım sağlar. Tuz sabunu bir yandan cildi temizleyip bakterilerden arındırırken diğer yandan cildinizi besleyerek tazeliğini korur. Tuz sabunları preslenmiş tuz tanecikleri değildir! Tuz sabunlarımız tamamen doğal ve katkısız Çankırı kaya tuzuna alanında uzman ekiplerimizce el emeği ile şekil verilerek siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunulmaktadır.
      Tuz sabunlarımız tamamen doğal anti bakteriyel yapıları sayesinde kokuya neden olan bakterilerin etkisini ortadan kaldırır, ter kokusunu önler, cildinizin gözeneklerini tıkamadan taze ve temiz kalmasını sağlayan işlevi görür. Tuz sabunu tamamen doğal Çankırı kaya tuzundan üretilmiştir ve hiçbir katkı maddesi içermez. Bu nedenle normal sabunlar gibi KÖPÜRMEZ.Tuz sabun modellerimizi buradan inceleyebilirsiniz.


Kullanımı:
      Doğal Çankırı Kaya Tuzundan üretilen tuz sabununuzu normal sabunlar gibi kullanabilirsiniz. Öncelikle elleriniz ve tuz sabununu bir miktar ıslatınız, sabun ile ellerinizi iyice ovuşturduktan sonra ellerinizde kalan tuz eriyiğini el, yüz ve tüm vücudunuza yaydıktan sonra tuzun bir süre cildinize nüfuz etmesini bekleyiniz. Daha sonra cildinizi bol su ile durulayınız.
 UYARI! Göz ile temasından kaçınınız


Faydaları:

·         Anti-bakteriyel özelliğe sahip olduğu için ter kokusuna neden olan bakterileri ortadan kaldırır ve terleme gerçekleşmesine rağmen kötü koku oluşmaz.

·         Sedef, mantar, sivilce ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olur.

  

DİŞ TUZU

        Ağız bakım tuzu, tuz mağarasının derinliklerinden çıkartılan, nadir bulunan en saf ve en değerli kaya tuzudur. Kristalize görünümü nedeniyle kristal kaya tuzu ismiyle nitelendirilen kaya tuzunun parçalanmasıyla elde edilir.

    Tuzmarketi ailesi olarak siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunmuş olduğumuz ağız bakım tuzlarını kullanarak, gün içerisinde sıvı ve tuz kaybı yaşayan vücudumuz için gerekli olan tuz minerallerinin hızlı bir şekilde alınmasına yardımcı olmaktadır. Öte yandan ağız bakım tuzu anti-bakteriyel özelliğinden dolayı ağız bölgesinin dezenfekte edilmesinde de kullanılan doğal bir üründür.

Ağız bakım tuzunu günde birkaç defa dil üzerine sürmek suretiyle vücudunuz için gerekli olan mineralleri almış ve ağız bölgenizin dezenfektesini sağlamış olursunuz.      

 

    Not: İlaç değildir. Öncelikle doktorunuza danışın!  Yukarıda belirtilen rahatsızlıkların önlenmesi ve tedavi edilmesi sürecinde takviye edici alternatif ürün olarak kullanılabilir.

 

Ağız bakım  tuzu ,çankırı kristal kaya tuzundan üretilmiş olup %100 doğal bir üründür.

 kullanım şekli

  1. Bir kaba iki çay kaşığı diş tuzunu dökünüz.

  2. İşaret parmağınızı ıslatarak tuza bandırınız

  3. Parmağınızla diş etlerinize aşağıdan yukarıya,yukarıdan aşağıya olmak üzere masaj uygulayınız.

  4. Aynı şekilde diş minelerini ovunuz

  5. Ağız içi, diş etleri ve damaklarınıza da masaj uygulayınız.

  6 Son olarak ağzınızda kalan tuzla, ağzınıza bir miktar su alarak gargara yapınız.

  7.Temiz su kullanarak durulama işlemini yapınız.

 not: bu işlemi diş fırçası üzerine tuz dökerek de yapabilirsiniz…

 

·          Fazla güç ve kuvvetli fırça kullanımı, diş kanamalarına neden olacağından daha hafif ve yavaş kullanılmalıdır.

·         Kullanım sonunda dişleriniz beyazlaşacak.

·         Diş etlerinize masaj yapıldığından diş eti çekilmeleri önlenecek ve diş eti kanamaları son bulacaktır.

·         Ağız kokuları azalır diş eti iltihapları giderilecektir.

·          Diş eti kanamaları ve damak eti kanamaları giderilecektir.

AYAK TUZU

Ayaktaki ağrı, koku, mantar, kaşıntı, terleme gibi sorunlarınızın çözümüne yardımcı olan doğal bir üründür.

 Hazırlanışı ve Kullanımı ;

·         İki ayağınızın topuklarına gelecek miktardaki su ayaklarınızı yakmayacak şekilde ısıtılır.

·         Isıtılan suyun içerisine paketteki tuzun yarısı boşaltılır.

·         Önce ayaklar yıkanır, daha sonra hazırlanan tuz çözeltisinin içine ayaklar sokularak su soğuyuncaya kadar beklenir.

·         Ayaklarınızı tuz çözeltisinden çıkartıp yaklaşık 10 dk. Kurumasını bekleyiniz. Daha sonra bol su ile ayaklarınızı durulayınız.

·         Hazırlamış olduğunuz tuzlu su çözeltisi her seferinde ısıtılarak aynı işleme 7 gün devam edilir.

·         Yedinci gün sonunda su dökülür.

·         8. gün tekrar su ısıtılarak, kalan ayak bakım tuzunun yarısı ile yukarıdaki işleme yedi gün devam edilir.Ayrıntılı bilgi için tıklayınız

           Yorumlar
Yorum Yap