Tuz Bakım Ürünleri

Tuz Bakım Ürünleri

Yazar: Bilge Okunma Sayısı: 307 Yayın Tarihi: 05 Jan 2020 Yorum 0

Kristal tuz cildi temizler, dezenfekte eder ve içerdiği mineraller sayesinde cildi besler ve nemliliğini korur. Tuzun temizleme özelliği oldukça güçlü olduğundan başka bir duş malzemesi kullanmayı gerektirmez.

Devamı..!

Çocuk Tuzlambası

Çocuk Tuzlambası

Yazar: Bilge Okunma Sayısı: 356 Yayın Tarihi: 05 Jan 2020 Yorum 0

Genel olarak çocuklarımız için ayrı bir tuz lambası olmamakla beraber normal tuz lambalarını onlar için kullanabiliriz. Tuz lambanın yaydığı negatif (-) iyonlar, havadaki tozları, polenleri ve bakterileri temizler. Bunun yanı sıra alerjik rahatsızlıklara, astım hastalarına, bağışıklık sistemi zayıf olanlara, soğuk algınlığına, migren sorununa, saman nezlesine, mevsimsel rahatsızlıklara ve horlama problemlerine de bire bir faydaları bulunmaktadır.

Devamı..!

Çankırı Tuz Mağarası

Çankırı Tuz Mağarası

Yazar: Bilge Okunma Sayısı: 350 Yayın Tarihi: 05 Jan 2020 Yorum 0

Çankırı Merkezine 19 km. mesafede bulunan ve Hititler Döneminden beri işletildiği tahmin edilen tuz yatakları ülkemizin en büyük kaya tuzu rezervine sahiptir.

Devamı..!

Tuzlamba ve Kaya Tuzu Konferansı

Tuzlamba ve Kaya Tuzu Konferansı

Yazar: Bilge Okunma Sayısı: 383 Yayın Tarihi: 05 Jan 2020 Yorum 0

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay Çankırı 100. Yıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Kaya Tuzu Konferansı"nda, dinleyicilerine

Devamı..!

Doğal tuz nasıl anlaşılır?

Doğal tuz nasıl anlaşılır?

Yazar: Tuzumlamba Okunma Sayısı: 795 Yayın Tarihi: 13 Jun 2019 Yorum 0

Dış görüşünden tuzun doğallığı konusunda şüpheniz var ise, tuzun rafine veya doğal olduğunu test etmek aslında çok kolay: Yarım çay bardağı üzüm sirkesi içine 1 tatlı kaşığı tuz atın. 5-10 dakika kadar bekleyin. Sirke yeni açılmış gazlı içecekler gibi aşağıdan yukarı doğru köpürmeye başlıyor ve bir süre sonra da bulanıklaşıyorsa o tuz doğal değildir.

Devamı..!

Kredi Kartı ile Ödeme Yöntemleri

Kredi Kartı ile Ödeme Yöntemleri

Yazar: Tuzmarketi Okunma Sayısı: 8686 Yayın Tarihi: 28 Dec 2017 Yorum 0

Ödeme Yöntemleri Kredi Kartınızla Güvenli bir şekilde ödemenizi yapabilirsiniz. Türkiye'nin en güvenilir Online Ödeme sistemi olan İYZİCO güvenliği aracılığıyla yapılmaktadır. Finansal bilgileriniz alıcılar ve satıcılar arasında asla paylaşılmaz. Bilgileriniz 256 bit Güvenlik Sertifikasıyla Şifrelenmektedir.

Devamı..!

Kaya Tuzu ve Tuz lamba Sık Sorulan Sorular

Kaya Tuzu ve Tuz lamba Sık Sorulan Sorular

Yazar: Admin Okunma Sayısı: 7329 Yayın Tarihi: 29 Jun 2017 Yorum 0

Kaya Tuzu ve Tuz lamba Sık Sorulan Sorular S: Çankırı Tuz lambası zamanla negatif iyon yayma etkisini yitirir mi? C: Hayır, Çankırı tuz lambalarını üzerine su dökmediğiniz sürece ve nemli ortamlarda yaktığınız sürece ilk gün aldığınız gibi sürekli kullanırsınız ve faydasından istifade edebilirsiniz.

Devamı..!

Kaya Tuz Lambası Oluşumu

Kaya Tuz Lambası Oluşumu

Yazar: Admin Okunma Sayısı: 2446 Yayın Tarihi: 29 Jun 2017 Yorum 0

Kaya Tuz Lambası Oluşumu Aşkı anlamanın ve anlatmanın iki yolu vardır. Ya lamba gibi yanmalı ya da tuz gibi olup kokutmamalı sevgiyi. Dilimizin ucuyla midemize kadar ve son yıllarda yatak odalarımıza kadar tuz lamaba olarak giren tuz aslında hayatın, aşkın ve gecenin tam ortasında yer alıyor.

Devamı..!

Kaya Tuzunun Önemi ve Faydası

Kaya Tuzunun Önemi ve Faydası

Yazar: Admin Okunma Sayısı: 7058 Yayın Tarihi: 04 May 2016 Yorum 0

Kaya tuzunda insan vücudunda olduğu gibi 84 farklı element/mineral bulunmaktadır. Dolayısıyla ihtiyaç duyduğumuz elementleri kaya tuzu kullanarak giderebiliriz. Ancak burada bahsedilen elbette ki rafine edilmemiş yani belirli işlemlerle kimyası bozulmamış olan tuzdur. Rafine edilmiş olan kaya tuzunda sadece Sodyum ve Klorür olmak üzere iki element kalmaktadır. Ayrıca rafine tuzlar beyazlaştırılmak ve akışkan hale getirilmek için içerisine farklı kimyasallar(siyanür) eklenmektedir.

Devamı..!

1 den 9 e 11 (2 sayfa) ürün gösteriliyor