Çocuk Tuzlambası

Çocuk Tuzlambası

Yazar: Bilge Okunma Sayısı: 214 Yayınlanma Tarihi 05 Jan 2020 Yorum: 0

Çocuklar İçin Tuz Lambası

 

Bu konuda yaptıkları araştırmalar sonrasında ise karşılarına pek çok farklı çözüm çıkıyor. Çocuklar için tuz lambasının faydaları seçeneği de yine onların karşısına özellikle de son dönemlerde çıkan seçenekler arasında kendine yer bulmakta. Ancak buna rağmen tuz lambasının yalnızca büyükler için kullanılabileceği düşüncesi bulunmakta. Böyle olunca da insanlar bu tarz lambaları yalnızca kendileri adına kullanabileceklerini düşünüyorlar. Gerçekte ise çocuklar için tuz lambasının pek çok farklı faydası bulunmaktadır. Dolayısıyla anne babalar bu faydalara göre istemiş oldukları sonuçları diledikleri gibi kullanma imkânına da erişmiş olabilirler.

Genel olarak çocuklarımız için ayrı bir tuz lambası olmamakla beraber normal tuz lambalarını onlar için kullanabiliriz. Tuz lambanın yaydığı negatif (-) iyonlar, havadaki tozları, polenleri ve bakterileri temizler. Bunun yanı sıra alerjik rahatsızlıklara, astım hastalarına, bağışıklık sistemi zayıf olanlara, soğuk algınlığına,  migren sorununa, saman nezlesine, mevsimsel rahatsızlıklara ve horlama problemlerine de bire bir faydaları bulunmaktadır. Havadaki koku ve nemi azaltır, rahat bir uyku ortamı sağlar, sigaranın etkilerini azaltır ve ayrıca yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.

Çocuklarımız tuz lambalarının yandığı zaman yaydığı negatif iyonlar sayesinde daha kaliteli havayı soluyacaktır. Ayrıca daha rahat uyku uyumalarını sağlayacaktır. Düzenli kullanımlarda daha rahat nefes almaya başladıklarını fark edeceksiniz. Bu da onların gelişimi için çok önemlidir.

Hava kalitesinin artmasının yanında ise birçok araştırmacı ve profesör negatif iyonların yaraların iyileştirme süreçlerini de hızlandırdığından bahsetmektedir. Tuz lambası da ısındığı zaman negatif iyon yaymakta. Bu sayede çocuklarımızın oyun oynarken düşüp oluşan yaralarının iyileşme süresi kısalmış olacaktır. Konuyu toparlayacak olursak çocuklar için tuz lambası oldukça faydalı ve bir o kadar da gerekli olduğunu düşünülmekte.

Tuz Lambanın Bakımı

  Doğal Tuz Lambanın temizliği temiz nemli bir bezle yapılabilir. Ancak bu esnada lambanın elektrikle bağlantısını mutlaka kesmelisiniz. Tuz lambanızı kullanmıyorsanız ve aşırı neme maruz kalıyorsa hava ile temasını engellemelisiniz. 

    Ürünlerimiz %100 el işçiliği ile yapıldığından sitemizde bulunan görsel resimlerimizden kısmi olarak farklılık gösterebilir.

    Not: Yüzey Baskılı Tuz Lamba Modellerimizden yüzey kısmına müşterinin isteği doğrultusunda işlenmesini istediği yazı ve fotoğraflar eklenebilmektedir. Bu işlemler Kargo süresini bir gün uzatmaktadır.


  

 

Etiketler: cocuk-tuzlamba
Yorumlar
Yorum Yap